Analistler 3 Altcoin Belirledi: Boğa Hamlesi İçin Hazırlanıyorlar!

Kripto para analisti Aaryamann Shrivastava, LTC için yüzde 27’lik bir ralli öngörüyor. Analist ayrıca TON’dan kısa vadeli bir ralli bekliyor. Analist Michael Ebiekutan ise lider altcoin Ethereum’un yükseliş ivmesi için güç topladığını söylüyor.

LTC fiyat tahmini: Önümüzdeki rallide hedef ne?

Litecoin’in (LTC) fiyatını azalan üçgen dönüş formasyonundan çıkarken görmek mümkün. Alçalan üçgen dönüş formasyonu, yatay bir destek çizgisi ve alçalan bir trend çizgisi ile karakterize edilen bir yükseliş grafiği formasyonudur. Fiyat trend çizgisinin üzerine çıktığında düşüşten yükselişe potansiyel bir trend dönüşü olduğunu gösterir. Bu durum LTC için de geçerli. Altcoin yazı sırasında 81 dolardan işlem görüyor. Belirttiğimiz koşullarda, LTC’nin model tarafından belirlenen 102 dolar hedefine ulaşması mümkün. Bu token için potansiyel bir % 27’lik ralli anlamına geliyor. Ancak, önce 86 dolarlık direnci desteğe çevirmesi gerekiyor.

Litecoin Fiyat Analizi. Kaynak: TradingView

Bu ihlal başarısız olursa, LTC 79 dolardaki desteği test edemeyebilir ve kaybederek formasyonu ve yükseliş tezini geçersiz kılabilir. Sonuç olarak, altcoin fiyatının 76 dolar ve altına düşmesi olası.

TON fiyat tahmini: Altcoin için dipten önce kısa bir ralli daha mümkün!

Toncoin’in (TON) fiyatının, 6,04 dolar destek seviyesinin üzerinde kapanması halinde bir miktar artış görmesi olası. Bu seviyeyi geçmişte test etti ve genellikle fiyatta bir artışa tanık oldu. Ancak ayılar bu artışı muhtemelen 6,50 dolar direnç seviyesinde durduracaktır. Bunun nedeni, o zamana kadar TON’un piyasanın zirvesini doğrulayacak olması. Ayrıca, MVRV oranının tehlike bölgesine girecek olması da bunda etkili olacaktır. Sonuç olarak. Toncoin’in fiyatı muhtemelen 6.0 dolara veya 5.4 dolara düşecektir.

Toncoin Fiyat Analizi. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, TON holderları HODL yapmayı seçerse, altcoin fiyatının 6,5 doları aşması olası. Bu da düşüş tezini geçersiz hale getirecektir. Dolayısıyla buda da Toncoin’in fiyatının daha fazla kazanç elde etmesini sağlayacaktır.

ETH fiyat tahmini: Lider altcoin yükseliş için ivme kazanıyor!

Ethereum 3.000 dolar civarında işlem görmeye devam ederken piyasa biraz sessiz kaldı. Sakin piyasaya rağmen, QCP’ye göre Mayıs ayında ETH türevlerinin hacmi Bitcoin’e kıyasla %60’a yakın bir artış gösterdi. QCP’ye göre bu artışın nedeni, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 23 Mayıs’ta Van Ecks’in spot ETH ETF başvurusu hakkında vereceği karara ilişkin piyasadaki dalgalanmanın fiyatlandırılması olabilir. Birçok kişi SEC’in spot ETH ETF başvurularını reddetmesini bekliyor. Bunun için bu durum, piyasanın neden hafifçe aşağı yönlü bir harekete ettiğini de açıklıyor.

Mevcut fiyat hareketi ETH’nin önümüzdeki haftalarda muhtenelen yatay bir hareket sürdüreceğini gösteriyor. Bununla birlikte, tarihsel veriler lider altcoin fiyatının yükseliş için ivme kazanabileceğini işaret ediyor. ETH’nin yaklaşık bir ay boyunca 2.852 ila 3.300 dolar aralığında kaldığı düşünüldüğünde, hafif bir boğa tetikleyicisi görürse aralığın üst seviyesinin üzerinde sürekli bir kırılma mümkün.

ETH/USDT 4 saatlik grafik

Onchain verileri de çoğu balinanın bir fiyat rallisi beklentisiyle bu aralıkta ETH biriktirdiğini gösteriyor. Bir düşüş olayı, kısa süreliğine aralığın alt seviyesinin altına inerek bir satın alma fırsatı sunabilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir