Infinix coştu, uygun fiyata satacağı telefonda 100W hızlı şarj var; Apple hala 25W…

Infinix, yeni Note 40 serisini geçtiğimiz Mart ayında global pazarda duyurdu. Bu seride dört model bulunuyor: Note 40 (4G), Note 40 Pro (4G), Note 40 Pro 5G ve Note 40 Pro+ 5G. Marka, 12 Nisan’da Hindistan’da Note 40 Pro 5G ve Note 40 Pro+ 5G modellerini tanıtacağını onayladı. Serinin en dikkat çekici özelliği, geçen yıl Note 30 serisinde bulunan All-Round FastCharge teknolojisinin geliştirilmiş hali olan All-Round FastCharge 2.0 şarj teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde cihazlar, kablosuz şarj, ters kablosuz şarj, manyetik kablosuz şarj, bypass şarjı ve ekstrem hava koşullarında bile şarj olabilme özelliklerine sahip. Note 40 serisi, 100W’a kadar kablolu şarj desteği sunuyor, ancak bu özellik yalnızca 4,600mAh bataryaya sahip Note 40 Pro+ 5G modelinde bulunuyor. Diğer modeller ise farklı batarya kapasiteleri ve şarj hızları ile geliyor.

Serideki modeller, cihazın 35 dakika gibi kısa bir sürede tam şarj olmasını sağlayan ‘Hyper’ modu gibi çeşitli şarj modlarına sahip. Ayrıca, şarj sırasında ısınmayı azaltmayı hedefleyen ‘Low-temp’ modu ve bu iki modun avantajlarını birleştiren ‘Smart’ modu gibi seçenekler de kullanıcılara sunuluyor.

Infinix coştu, uygun fiyata satacağı telefonda 100W hızlı şarj var; Apple hala 25W…

Note 40 serisindeki manyetik kablosuz şarj özelliği, cihazı şarj padine mükemmel şekilde hizalayarak daha hızlı ve verimli bir şarj deneyimi sunuyor. Bu teknoloji, özellikle düzgün hizalamayı gerektirmeyen ve cihazın şarj padine kolayca yapışmasını sağlayan mıknatıslar kullanıyor. Seri, 20W manyetik kablosuz şarj desteğiyle birlikte geliyor ve MagKit adı verilen bir aksesuar seti içeriyor. Bu set, manyetik bir şarj padini, hafif ve taşınabilir bir güç bankasını ve özel bir şarj kabını içeriyor.

Note 40 serisi ayrıca, cihazın kullanımı sırasında bataryanın doğrudan ana kartı güçlendirecek şekilde şarj edilmesini sağlayan bypass şarj teknolojisine ve soğuk hava koşullarında bile şarj olabilme yeteneğine sahip. Ayrıca, cihaz gece boyunca %80 seviyesine kadar şarj olurken, kullanıcının uyandığı zamana yakın %100 seviyesine ulaşacak şekilde akıllı şarj planlaması yapıyor. Note 40 serisinin şarj adaptörü, USB PD 3.0 uyumluluğu sayesinde farklı cihazları da şarj edebilme yeteneğine sahip. Cihaz şarj olurken etrafındaki ışık halkası şarj durumunu gösteriyor ve tam şarj olduğunda farklı bir ışık efektiyle kullanıcıyı bilgilendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir