Samsung One UI 7, Android 15 ile geliyor! Tarih ortaya çıktı

Samsung, yazılım ve hizmetlerine odaklandığı yıllık konferansı için çalışmalarını tamamladı. Samsung Geliştirici Konferansı’nın (SDC) 3 Ekim 2024 tarihinde düzenleneceği ortaya çıktı. Bu kapsamda Android 15 tabanlı One UI 7 sürümünün de tanıtılması bekleniyor.

Samsung, One UI 7’yi SDC 2024 ile tanıtılabilir

Samsung, SDC 2024 kapsamında One UI 7 ve birçok yeniliği tanıtabilir. Şirketin geliştirici forumlarında yer alan bir gönderide Samsung; SDC 2024’ün Kaliforniya’daki San Jose McEnery Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini doğruladı.

Şirket tarafından resmi açıklama yapılmamış olsa da, etkinliğin 3 Ekim’de başlayacağı belirtildi. Buna göre Samsung’un SDC 2024’te Android 15 tabanlı One UI 7’yi resmen duyurması bekleniyor. Şirket ayrıca geçen yılki takvimi devam ettirirse One UI 7 Beta’nın Ekim ayında dağıtıma çıkması muhtemel.

One UI 7 ile görünümde büyük değişiklikler yaşanacak. Şirketin dikey olarak kaydırılan bir uygulama çekmecesi sunacağı söyleniyor. Galaxy S25 serisi ve Galaxy Z Fold ve Z Flip 6 modelleri, One UI 7 güncellemesini alacak en muhtemel cihazlar gibi duruyor.

Öte yandan Samsung, Galaxy Unpacked lansman tarihini doğruladı. Etkinlikte tanıtılması beklenen en önemli cihazlar arasında yeni Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 bulunuyor. Galaxy Buds 3, Buds 3 Pro, ve Ring modelleri de tanıtılacak.

Samsung’un gönderdiği davetiyelere bakacak olursak, etkinlik ışığının Galaxy AI logosu üzerinde durduğunu görebiliyoruz. Bu da Galaxy Z Fold6 ve Galaxy Z Flip6 serilerinde yeni Galaxy AI özellikleri tanıtılacağının anlamına gelebilir. Ayrıca yapay zeka özelliklerinin Galaxy Watch 7 serisi ile birlikte akıllı saatlere de gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir